Yemenici sessizliğini bozdu

Akçakoca'nın bir önceki dönem Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, sessizliğini bozdu.

Yemenici sessizliğini bozdu

Birkaç aydır kendisi aleyhinde algı operasyonu yapıldığını ancak bunlara cevap vermediğini dile getiren Yemenici, sözkonusu belediye başkanlığı döneminde beraber çalıştığı personelleri olunca 'açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir' dedi.

Yemenici'nin makam şoförlüğünü yapan Cafer Ünal hakkında bazı medya organlarında çıkan kasıtlı ve yanlış haberlere tepki gösteren Yemenici: 'Cafer Ünal ‘ın aldığı maaş kanunlar çerçevesindedir. 5 yıl boyunca hiçbir icraatı kanun çerçevesinin dışına çıkarak yapmadığımız gibi, personellerimizin maaş ödemelerinde de kanun ve işçi sözleşmelerimizin dışına çıkılmamıştır' diyerek şu açıklamayı yaptı:

'Birkaç aydır aleyhimde yaratılmaya çalışılan algı ve bu algının ‘halkın gözünde’ birilerinin ‘eksikliklerini’ kapatma amaçlı kullanılmaya çalışılmasının ben gibi tüm Akçakocalıların da dikkatlerinden kaçmadığından eminim.
Şahsımla alakalı hiçbir karalama operasyonuna cevap vermedim. Ancak pusulası şaşmış bazı haber kanalları ve güruhlar mevzuları şahsımın da dışına çıkararak Belediye Başkanlığı dönemimde beraber çalıştığımız personellerime kadar götürmüşlerdir. İş bu halde konuyla ilgili açıklama yapmak zorunlu olmuştur.
Mübarek Ramazan ayında birliğe, beraberliğe, kardeşliğe daha fazla ihtiyaç duyulan bugünlerde çekinmeden hakka girmek hiç kimseye fayda sağlamayacağı gibi Akçakoca’mıza da fayda sağlamayacaktır.
Dönemimde Belediye Başkanı makam şoförlüğü görevinde bulunan Cafer Ünal ‘ın aldığı maaş kanunlar çerçevesindedir. 5 yıl boyunca hiçbir icraatı kanun çerçevesinin dışına çıkarak yapmadığımız gibi, personellerimizin maaş ödemelerinde de kanun ve işçi sözleşmelerimizin dışına çıkılmamıştır.
Kaldı ki, Cafer Ünal devletin üst sınır olarak belirlediği fazla mesai saatinin kat kat üzerinde çalışmıştır.
Akçakoca’mıza hizmet getirmek adına Ankara’da, İstanbul’da ve çevre illerde sayısız ziyaret gerçekleştirip , çaldığımız hiçbir kapıdan, gerçekleştirdiğimiz hiçbir temasın ardından ilçemize elimiz boş dönmedik. Sabahın 5’lerinde yollara düşüp Ankara’nın, bürokratların ve meclisin kapılarını aşındırdık, ilçemize 200 Milyon TL’yi bulan yatırımla dev eserler kazandırdık. 
Cafer Ünal’da dahil her personelimize eşit ve adil davranılmış, söz verdiğimiz gibi tüm personelin özlük hakları hiçbir dönemde olmadığı kadar iyileştirilmiştir.
Vatandaşlarımızın düğününe, nişanına, cenazesine, sünnetine katıldık… İyi günde, kötü günde hep yanlarında olduk. Düzce’de defalarca bakanlar ağırladık. Halkımızı temsilen tüm toplantılara katıldık.
Takdir edersiniz ki; bu kadar yolculuk yapıp, bu kadar projeyi takip edip cemiyetlere katılırken… Her arayanın telefonuna cevap verip ihtiyacını karşılamak için görüşmeler yaparken… Her mesaja dönmeye çalışırken… Personelimden gelen mailleri mesajları takip ederken, aracı benim kullanmam mümkün değildi.
15 Temmuz 2016 Hain Darbe Girişimi günü, canlarımız tehlike altındayken gözünü kırpmayıp benimle yollara düşen, ilçeye hizmet adına aşındırdığımız yollarda bir gün bile beni yalnız bırakmayan Cafer Ünal’ın aldığı maaş haktır, helaldir.
Kendisine gerçekleştirdiği özverili ve cefakâr çalışmaları için şahsım ve Akçakoca adına teşekkürü bir borç bilirim.'

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep Akın
Recep Akın - 4 hafta Önce

Helal olsun size başkanım aslında açıklama yapmaya gerek bile yok ama bazı geri zekalılar için iyi olmuş ne yani şöförünüzün maaşına kadar düşürmüşlermi yani bu işi bu insanlar arsızlıkra namussuzlukta sınır tanımıyor azınıza sağlık sayın başkanım

SIRADAKİ HABER

banner1