Öztaş, iddialara cevap verdi...

Değirmenağzı 15 Temmuz Demokrasi parkının girişinin ücretsiz olduğu, girişin paralı olduğu yönündeki söylemlere inanılmaması istendi.

Öztaş, iddialara cevap verdi...

Bölgenin en büyük dinlence parkında giriş ücreti alınıyor şeklinde kendilerine bilgiler ulaştığını belirten Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş konu ile ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede “ Giriş ücreti diye hiçbir ücret alınmamaktadır ve alınmayacaktır. Sadece kişiye özel bir hizmet veriliyorsa onun için belirlenmiş bir ücret alınmaktadır” dedi.

Özellikle mangal konusunda bir düzenleme getirdiklerine dikkat çeken Öztaş “ Maalesef bazı ziyaretçilerimizin dikkat etmeksizin  kendi olanakları ile yaktıkları mangal  ile çevreye büyük oranda zarar ve rahatsızlık verdiğini tespit ettik. Bunu önlemek özellikle çevre kirliliğinin önüne geçmek ve de piknik yapmaya gelen ziyaretçilerin   mangal taşıma ve yakma külfetinden kurtarmak için bir düzen koyduk ve mangal hizmeti vermeye başladık. Sadece bunun için ücret alınmaktadır” dedi.

 

Parkın temiz tutulması ve malzemelere zarar verecek eylemlerden kaçınılmasını isteyen Öztaş; kamuya ait yediden yetmişe  herkesin ortak malı olan parkın korunmasında vatandaşların yardımcı olmasını, zarar verenleri uyarmasını ve böyle bir davranış görülmesi halinde yetkililere bilgi verilmesini istedi.

(Akçakoca Ses)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1