İstifa eden başkandan ilk açıklama

AK Parti Akçakoca Eski İlçe Başkanı Dergah Akça, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

İstifa eden başkandan ilk açıklama

Geçtiğimiz gün yönetimi ile birlikte istifa eden AK Parti Akçakoca Eski Başkanı Dergah Akça, sosyal medya hesabından uzun bir mesaj yayınlayarak: 'Bu süreçte yolumun kesiştiği herkesten haklarını helal etmelerini istirham ediyorum' dedi.

Akça'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

'Kasım 2014 tarihinde, 5. Kongre ile Ak Davamızın ilçedeki temsilcisi olarak ilçe başkanlığı görevine geldim. 6. Kongre dönemi de dahil yaklaşık 4,5 yıl içinde 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri, 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi, 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu, 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri ve son olarak 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’ nde ilçe başkanı olarak görev yaptım.
İktidar partisi ana kademe başkanlığı yapmak, hele ki, bu ülke için gecesini gündüzüne katarak çalışan, 17 yılda ülkemizi nereden nereye getirdiği ortada iken Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin ilçedeki temsilciliğini yapmak zor bir görevdi. İlçe başkanlığı görevini ifa etmeye çalışırken mutlaka eksiklerim olmuştur. Ancak şunun bilinmesini isterim ki teşkilat mensubu arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen özveri ve samimiyetle görevlerimizi yerine getirmeye çalıştık.
Tek hedefimiz, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki bu davanın Akçakoca'da yücelmesi olmuştur. Bu maksatla ailemden, işimden ve kendimden fedakarlık ederek mücadele verdim. Siyasettin en önemli handikapı olan parti içi kavgalara ayrışmalara müsaade etmemek için çok çalıştım. İnsanın nefsiyle mücadelesinin en zor olanlarını tecrübe ettim. Davamızın ve partimizin itibarını kendi itibarımın önünde tuttum, kendimden kaybetmek pahasına korudum. Ağır eleştirilerle karşı karşıya kaldım, partimizin dışından olup partimizin menfaatlerini zerre düşünmeyen şahısların özelikle şahsıma yaptığı gerçeği yansıtmayan eleştirilerine davamızın zarar görmemesi adına sessiz kaldım. Maddi ve manevi kayıplarımın hepsi bu yolda helal olsun.
Şunun bilinmesini isterim ki halkın tepkisini alabilecek uygulamaların her zaman karşısında oldum, gerekli uyarıları yaptım, netice alamadığım durumlarda, hem halk gözünde, hem de il teşkilatımız gözünde, Akçakoca teşkilatımız içinde bir çatlak gözükmemesi adına büyütmedim. Kolay olan kavga etmekti, partimizin menfaatleri adına zor olanı seçtim. Özelikle seçim dönemlerinde omuz omuza çalışmak mecburiyetimiz olan kişilerle, parti camiası ve halk nazarında birlik ve beraberlik görüntümüze zarar vermemek adına ayyuka çıkacak sürtüşmeler içine girmedim. Patimize zarar verenlerin cezasını ya teşkilatımız kesecekti ya da halk. Halka gitmeden gerekli düzeltmelerin yapılmasının elzem olduğunu en üste kadar çeşitli kademelerde parti yetkilerimize ifade ettim.
Yerel seçim sürecine girildikten sonra, bu güne gelene kadar oluşmuş tüm kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve onun adayları arkasında, azami gayretle çalışması için teşkilatımızı motive etmeye çalıştım, bunda da başarılı olduğuma inanıyorum. 
Gelinen bu noktada kutsal saydığımız davamıza hizmetin ilçemizdeki en şerefli mertebesinde kalmanın, kendime özel sebeple daha fazla mümkün olmadığı düşüncesindeyim. Bu nedenle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ nın önderliğindeki bu yürüyüşün daha geri saflarında mücadelemi sürdürmek üzere Ak Parti İlçe Başkanlığı görevimden feragat ediyorum. 
Zorlu geçen bu 4,5 yıllık süreçte bana destek olan ve hiçbir zaman yalnız bırakmayan anakademe yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, belediye başkanımıza, belediye ve il genel meclisi üyelerimize, mahalle ve köy temsilcilerimize ve yönetimlerine, seçimlerde görev yapan sandık yönetim kurulu üyelerimize ve müşahitlerimize ve hepsinden önemlisi partimize gönül veren ve bu davanın yücelmesi için en az bizim kadar mücadele eden dava arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Seçim sırasında desteklerine talip olmak için kapısına gittiğimiz, basın ve sosyal medya üzerinden ulaştığımız ve gönüllerini kazandığımız tüm seçmenlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 
Akçakoca’ ya ve teşkilatımıza hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen 65. Hükümet Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ve Düzce Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü başta olmak üzere birlikte çalışma imkanı bulduğumuz il başkanlarımıza, milletvekillerimize ve Ak Parti Düzce Teşkilatlarının her bir ferdine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Görevim sürecinde dava arkadaşlığı yaptığımız değerliği ilçe ve belde başkanlarımıza teşekkür ediyorum. 
Bu süreçte sahip olduğum iki çocuğumun yükünü tek başına taşıyan kıymetli eşim başta olmak üzere anne ve babama desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Hakkım varsa helal olsun, herkesten haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.'

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1