'Cafer Ünal laf edilecek en son adamdır'

Akçakoca'nın bir önceki dönem Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'nin makam şöförlüğünü yapan Cafer Ünal, hakkında yapılan asılsız habere tepki gösterdi.

'Cafer Ünal laf edilecek en son adamdır'

Akçakoca'da ve Düzce'de yayın yapan bazı internet haber sitelerinde ilçenin bir önceki dönem belediye başkanlığını yapan Cüneyt Yemenici'nin makam şöförü Cafer Ünal hakkında yapılan haber birinci ağızdan yalanlandı.

Makam şöförü Cafer Ünal'ın dönemin belediye başkanı Cüneyt Yemenici kadar maaş aldığı, bir haber siteinde maaşının 9 bin liraları, diğerinde ise 12 bin liraları bulduğu yönünde haberler yapılmıştı.

Yapılan asılsız haberlerin muhattabı Cafer Ünal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada durumun son derece rahatsız edici bir hal aldığını belirterek şunları belirtti:

'Hakkımda çıkan haberleri kendi adıma çok dikkate almamakla birlikte bu durumun ailemin bulunduğu ortamlarda sorulmasından, konuşulmasından artık son derece rahatsız edici bir hal aldi. Şunu belirtmek isterim ki yaptığım hizmetler karşılığında aldığım maaşla ilgili yapılan haberler asılsız ve YALANDIR...'

.

CAFER ÜNAL KAÇ LİRA MAAŞ ALDI?

Belediye kaynaklarından edinilen resmi belgelere göre Cafer Ünal’ın aldığı en yüksek maaşın 7 bin lira olduğu bordro üzerinden anlaşılıyor.

5 yıl önce 3 bin küsur lira olan belediye başkanının makam şoförünün maaşı, her yıl işçi sendikası ile yenilenen sözleşmeler üzerine, yıldan yıla belirli bir zam oranında devam etmiş.

Belediye başkanının aldığı maaşın 11 bin lira civarında olduğu, makam şoförü Cafer Ünal’ın aldığı en yüksek maaşın ise 7 bin lira olduğu bordro üzerinden anlaşılıyor.

Cafer Ünal’ın yıllar itibariyle maaş bordrolarına bakıldığında bunu görmek mümkün.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK DESTEK GÖRDÜ

Kendisi hakkında yapılan haberlerin rahatsız edici bir hale geldiğini, asılsız ve yalan olduğunu sosyal medya hesabından dile getiren Cafer Ünal'a Akçakocalılar yorumlarıyla destek verdi. Bazı vatandaşlar ise: 'Cafer kardeşimizi asılsız haberlerle kötüleyerek Ramazan ayında kul hakkı yediler. Kendisi Belediyede laf edilecek en son adamdır' şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1