Belgeyi MHP'liler istemiş...

Akçakoca Belediyesi'nin borcu ne kadar?

Belgeyi MHP'liler istemiş...

Akçakoca'da seçimlerin ardından Belediye Başkanı seçilen Okan Yanmaz yönetiminin ilk icraatlarından biri Akçakoca Belediyesi'nin mevcut borçları olduğunu iddia ettiği rakamları afiş haline getirip asmak oldu.

120 MİLYON MU, 70 MİLYON MU?

Belediye Başkanı Okan Yanmaz yönetiminin afişe edip halka gösterdiği rakam 120 milyon TL civarındayken bu rakam bir önceki dönemin Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından yalanlanmış, Yemenici belediyeyi 70 milyon TL'ye yakın bir borç ile devrettiğini açıklamıştı.

RESMİ İMZALI BELGE GERÇEĞİ GÖSTERİYOR

Elimize gelen 16 Kasım 2018 tarihli (yaklaşık 5 ay önce) resmi belgede Belediyenin mevcut borcunun 60 milyon TL civarı olduğu görülüyor.

MHP’nin Akçakoca belediye meclis üyelerinin 11 Temmuz 2018 tarihinde Hesap İşleri Müdürlüğü’ne yazdıkları dilekçeye verilen cevapta, belediyenin o tarih itibariyle toplam borcunun 61 milyon liraya yakın olduğu belirtilmiş. 

Ayrıca aynı cevap dilekçesinde belediyenin 10 milyon lira civarında alacağının ve 6 buçuk milyon lira civarında da esnaflara borcunun olduğu yazılmış. 

Belediye kaynaklarından edinilen bilgilere göre, o tarihten sonra seçim gününe değin yapılan borçlanmanın da 8 milyon lira civarında olduğu ileri sürülürken, belediyenin 1 Nisan 2019 itibariyle toplam borcunun 70 milyon liraya yakın bir rakam olduğu ifade edilmekte.

MHP'li meclis üyeleri Fevzi Kalaycı, Zikri Zaman, Yüksel Yılmaz ve Uğur Özcan tarafından talep edilen BORÇ VE HARCAMA miktarları Belediye Başkan Yardımcısı Ali Direk ve Hesap İşleri Müdürü Ferhat Küçük'ün imzaladığı resmi belge ile taraflara 16.11.2018 tarihinde teslim edilmiş.

İŞTE O BELGE

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1