Milyonluk destekten pay alacak...

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2019 yılı teknik destek programından faydalanmaya hak kazanan 20 proje için imza töreni gerçekleşti.

Milyonluk destekten pay alacak...

İmza töreni ile 20 projeye 1 milyon 100 bin liralık destek verilmiş oldu. 1 milyon 100 bin liralık destekten faydalanacak 20 projenin arasından Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası'nın sunmuş olduğu proje de var...

20 BAŞARILI PROJE

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) 2019 yılı teknik destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan 20 proje için imza töreni gerçekleştirildi. İmza töreniyle birlikte destek süreci de başlamış oldu. MARKA’nın İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan binasında gerçekleşen imza töreninde konuşan MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, “Projemize yaklaşık 1 milyon 100 bin liralık teknik destekle başladık. 20 proje başarılı bulundu. Güdümlü proje desteklerimiz var. Nitelikten kaynaklanan boşluk var. Sanayicimizin talep ettiği nitelikte personeli piyasadan temin etmek zor. Ekonomimizi büyütmek için hedefimiz iyi yetişmiş nitelikli insan kaynağı” dedi. Program kapsamında desteklenecek faaliyetler için 1 milyon 100 bin lira tutarında kaynak tahsis edildi. Destek almaya hak kazanan projelerle kurumların turizm, yazılım, sağlık, inovasyon, bilişim, ihracat, aile, çocuk eğitimi, iklim değişikliği gibi alanlarda kapasiteleri geliştirilecek.

YER ALAN KURUMLAR

İmza töreninde yer alan kurumlar şöyle: Tüm Sanayici ve İş Adamları Kocaeli Şubesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mudurnu Kaymakamlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Yalova Şube Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi, Düzce Organize Sanayi Bölgesi, Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, Gebze Ticaret Odası, Sakarya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Kocaeli Şubesi, Körfez Ticaret Odası, Marmara Teknokent A.Ş., Kocaeli Tüm Sanayici ve İş İnsanları Derneği, Yalova İl Özel İdaresi, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası, Kocaeli İnsani Yardım Derneği, Kocaali Belediyesi, Yalova Kompozit ve Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Pamukova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1